Portakal Kenar Bantları Interzum Fuarındaydı.

Uluslararası mobilya sektörü için çok ayrı bir yere sahip olan Interzum fuarı, bu yıl 21-24 Mayıs tarihleri arasında Almanya’nın Köln şehrinde gerçekleşti. Türkiye mobilya sektöründen birçok katılımcının yerini aldığı fuarının, ülkemiz adına önemli bir katılımcısı da Portakal Kenar Bantlarıydı. Yaklaşık 6 kıtadan ziyaretçilerle tanışma, ürünlerini tanıtma fırsatı bulan Portakal, etkili bir fuar geçirmiş mobilya endüstrisindeki iş ortaklarından, mimarlara, mobilya üreticilerinden, kenar bandı dağıtıcılarına kadar geniş bir yelpazede ziyaretçilerini ağırlama fırsatı bulmuştur.

Interzum yetkililerinin fuardan sonra paylaşmış olduğu verilere göre bu yıl özellikle katılımcı sayısında artış gerçekleşmiş ve fuarı ziyaret eden farklı ülkelerden ziyaretçilerin sayısında artış olmuştur. 

Fuarın kendileri açısından verimli geçtiğini belirten Cüneyt Çakır, özellikle Güney Amerika ve Avrupa’dan birçok firmanın firma standını ziyaret ettiğini belirtmiştir. Bu yıl mobilya endüstrisinde yeri gittikçe artmaya başlayan mermer ve mat ahşap renklerini, yeni yüzeylerini, yeniliklerini tanıtmaya önem verdiklerini belirten Çakır, fuar sonrası çalışmalarını hızlandırdıklarını ve kendilerini ziyaret eden katılımcıları ziyaretlere başladıklarını belirtmiştir. Yıl sonunda ihracat pazarının firma içindeki yerini arttırmayı ve özellikle her ülkedeki mobilya üreticilerine kenar bandı tedarik etmeyi amaçladıklarını belirten Çakır, iki yılda bir düzenlenen Interzum fuarında etkili ve keyifli bir dört gün geçirdiklerini ve 2019 Interzum fuarının da yardımıyla Portakalı uluslararası piyasada daha görünür kılacaklarını belirtti.